ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12993083
*
nr 1299 3083
Spegel
1800-tal, mahogny, Intarsia, 82x38 cm
Kondition: spricka/ sprickor
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2020
kl 19:00:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 09:00:56
1
100 kr
5/1 18:18:30
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: intarsia mahogny spegel speglar trä träinläggningar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: spricka/ sprickor
nr 1299 3083
Spegel
1800-tal, mahogny, Intarsia, 82x38 cm
Kondition: spricka/ sprickor
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/12 09:00:56 | 1 | 100 kr |
5/1 18:18:30 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: intarsia mahogny spegel speglar trä träinläggningar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53